Z okazji Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie
życzą:
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
Z okazji Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie
życzą:
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie
od 2 do 7 kwietnia 2015 roku.
Aby uczcić pamięć Jana Pawła II i zbliżającą się dziesiątą rocznicę śmierci, gimnazjaliści przygotowali uroczysty apel, na który zaprosili uczniów ze szkoły podstawowej. Były informacje na temat młodości i pontyfikatu Papieża, wiersze, piosenki, a ponadto mogliśmy oglądać piękne i niezwykłe zdjęcia Ojca Świętego w formie prezentacji multimedialnej.
Z okazji Świąt Wielkanocnych klasa druga przygotowała apel o TRADYCJACH WIELKANOCNYCH. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy oraz zatańczyły do piosenki "Uśmiechnięte święta". Na koniec z okazji drugiego dnia Świąt Śmigusa-Dyngusa uczestnicy zostali symbolicznie pokropieni wodą.
1 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy VI zmierzą się z egzaminem na koniec podstawówki.
O godz. 9.00 rozpocznie się sprawdzian z języka polskiego i matematyki. Trwał będzie 80 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten może zostać przedłużony o maksymalnie 40 minut).
Natomiast o godz. 11.45 uczniowie rozpoczną sprawdzian z języka obcego. Sprawdzian będzie trwał 45 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten może zostać przedłużony o maksymalnie 25 minut).
Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania:
Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - V szkoły podstawowej.
30 marca uczniowie klas I - III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Bądź świadomy i odpowiedzialny” z zakresu uczenia bezpiecznych postaw i zachowań w kontekście przemocy rówieśniczej. Warsztaty polegały na omawianiu z dziećmi bezpiecznych postaw i zachowań w różnych sytuacjach:
Natomiast uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt „Internetowe Dylem@ty”. Poznali podstawowe zagadnienia prawne w kontekście cyberprzemocy i cyberprzestępczości oraz netoholizmu. Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności karnej za czyny zabronione popełniane w sieci, naruszanie praw autorskich, bezpieczne zakupy w sieci oraz uzależnienie od internetu (netoholizm).
Zajęcia prowadził praktyk specjalista w dziedzinie profilaktyki i prewencji kryminalnej, twórca i realizator pakietu profilaktycznego „Narkotykowe Dylematy” - mgr Ireneusz Brachaczek.
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
"Nowe szanse, nowe możliwości"
W ramach wyjazdowych zajęć edukacyjnych tym razem uczniowie klas I-III odwiedzili Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie, która powstała na terenie zabytkowego parku, w części zwanej „Zwierzyniec”. W Zagrodzie dzieci zapoznały się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznały inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj: kaczki krzyżówki, kazarkę rdzawą, bernikle, gęsi łabędzionose, łabędzie oraz pawie indyjskie. Na terenie Zagrody znajduje się obiekt muzealno-edukacyjny, w którym uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych. Przez obiekt prowadzi ścieżka edukacyjna, tablice przedstawiające las jako ekosystem oraz ekspozycje prezentujące faunę i florę. Zwiedzanie Zagrody zostało wzbogacone o film w 3D przedstawiający historię żubra w Pszczynie. Kolejnym punktem wycieczki była Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstała w 1975 roku i jest jedną z wielu atrakcji Zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Z biegiem lat skansen rozrastał się, obecnie na powierzchni 2 ha znajduje się kilkanaście zabytków architektury drewnianej z okolic Pszczyny, pochodzących w zdecydowanej większości z XIX wieku. Są wśród nich Masztarnia, Wozownia, Stodoła, Kuźnia, Spichlerz, Chałupa mieszkalna z Grzawy z 1831 roku, Pasieka, Studnia z Łąki, Neogotycka kapliczka słupowa z Poręby.
Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone ale pełne wrażeń.
1 kwietnia 2015 r. (środa) - Sprawdzian Szóstoklasisty.
Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - V szkoły podstawowej.
23 marca 2015r uczniowie klasy 1a i 1b przygotowali uroczystą akademię z okazji pierwszego dnia wiosny. Zaprezentowali piękne wiersze i znane piosenki, które śpiewali wszyscy uczniowie.
W okresie od 22.03.2015 - 25.03.2015 trwać będą Rekolekcje Wielkopostne. W związku z powyższym Dyrektor ZSP w Trzebini informuje, że lekcje w dniach:
odbywać się będą w godzinach 7.45 - 11.30.
Po obiedzie uczniowie udadzą się do kościoła.
20 marca dzieci z klasy II zrobiły Marzannę ze słomy i bibuły. Następnie z piosenką na ustach uczniowie pomaszerowali nad Trzebinkę, aby tę ,,Słomianą pannę" utopić i przepędzić zimę, a powitać wiosnę.
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
"Nowe szanse, nowe możliwości"
Dnia 16 marca w naszej szkole w ramach projektu "Nowe szanse, nowe możliwości” odbyły się kolejne warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę teatru Banialuka w Bielsku-Białej Panią Małgorzatę Bulską.
Głównym celem warsztatów było zwiększenie świadomości kulturalnej dzieci poprzez budowanie prostych etiud teatralnych oraz wprowadzenie ich w świat teatru za pomocą zabaw odsłaniających kulisy pracy aktora. Uczestnicy warsztatów mieli niepowtarzalną okazję zderzyć się z prawdziwą istotą teatru jaką jest scena, aktorzy i wszystko inne z nim związane. Poznali też zagadnienia, takie jak: rytm, świadomość ciała, przestrzeń, dialog, animacja przedmiotów czy praca z głosem. Przez 90 minut dzieci brały czynny udział w zajęciach, dzięki czemu dowiedziały się, że teatr to wspaniała zabawa, w której bez względu na wiek może uczestniczyć każdy.
W dniu 19 marca 2015 r. odbyła się kolejna edycja się Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Naszą szkołę reprezentowało 35 uczniów:
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
„Nowe szanse, nowe możliwości”
Głównym tematem marcowych zajęć eksperymentów fizyczno-chemicznych było ciśnienie atmosferyczne. Wykonaliśmy słynny eksperyment magdeburski, w którym przekonaliśmy się o sile ciśnienia powietrza. Przy pomocy rury Newtona wyjaśniliśmy pojęcie grawitacji i sprawdziliśmy jak spadają przedmioty w próżni. Zweryfikowaliśmy również, co może stać się pod wpływem gwałtownej zmiany ciśnienia, czyli przeprowadziliśmy implozję puszki coca- coli. Zajęcia były dobrą zabawą i wzbudziły duże zainteresowanie uczestników.
We wtorek 3.03. br w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, której tematem były wojny polsko-szwedzkie. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć, a niektórzy nawet przymierzyć, mundury szwedzkie i zbroje husarii polskiej z XVII w. Ciekawość wzbudziło też uzbrojenie Szwedów. Aktywny udział dzieci w tej niezwykłej lekcji sprawi, że łatwiej im będzie zapamiętać ten okres historyczny.
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
„Nowe szanse, nowe możliwości”
W roku szkolnym 2014/2015 zajęcia przyrodniczo - ekologiczne odbywają się w wymiarze 1 godziny tygodniowo dla jednej grupy (uczniowie klas II i III, po uprzedniej rekrutacji, zostali podzieleni na dwie, ośmioosobowe grupy).
Tematyka zajęć jest bardzo zróżnicowana. Obejmuje zagadnienia związane z budową kosmosu, zjawiskami pogodowymi, znaczeniem poszczególnych elementów przyrody. Uczniowie poznają budowę i funkcjonowanie organizmu człowieka. Uczą się jak dbać o zdrowie. Cykl zajęć kończą rozważania nad ochroną środowiska.
Na zajęcia przyrodniczo - ekologiczne uczniowie uczęszczają systematycznie, co wskazuje na duże zainteresowanie nimi.
Od 16 lutego (poniedziałek) obowiązywać będzie zmieniony plan lekcji. Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem.
2 - 13.02.2015 r.
Życzymy wszystkim uczniom wesołych i bezpiecznych ferii!
Podczas zabaw na śniegu nie zapominajcie o bezpieczeństwie:
NIE ufajcie osobom obcym,
NIE wsiadajcie do samochodu osób nieznajomych,
BAWCIE się tylko w miejscach przeznaczonych do zabawy,
NIE rzucajcie śnieżkami w pieszych, samochody lub okna,
NIE ślizgajcie się na zamarzniętym stawie lub rzece,
NIE zjeżdżajcie na sankach na ulice i torowiska,
NIE doczepiajcie sanek do samochodu,
NIE oddalajcie się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.
25 stycznia 2015 r. w Domu Ludowym w Trzebini odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, w którym udział wzięło 34 uczniów z klas IV - VI. Tematem widowiska były świąteczne zwyczaje górali beskidzkich. Uczniowie popisali się znajomością gwary, pięknym śpiewem oraz świetną grą aktorską. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i pochwałami.
Uczniowie i nauczyciele składają podziękowania przybyłym za hojność. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów.
28 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV - VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W trakcie dyskoteki przeprowadzony był konkurs, a jego zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.
Muzyka, oświetlenie i atmosfera były świetne, tak więc wszyscy bawili się wyśmienicie.
Powered by aSc EduPage