Przez cały tydzień podczas przerw śniadaniowych samorząd szkolny prowadzi różnego rodzaju zajęcia:
- poniedziałki - tory przeszkód,
- wtorki i czwartki - "czytamy maluchom",
- środy - zajęcia taneczne ZUMBA,
- piątki - zajęcia taneczne MINI DISCO.
Przez cały tydzień podczas przerw śniadaniowych samorząd szkolny prowadzi różnego rodzaju zajęcia:
Rada Rodziców i Dyrektor ZSP im Janusza Korczaka w Trzebini
mają zaszczyt zaprosić
na Zabawę Andrzejkową,
która odbędzie się 19 listopada 2016r.
w Domu Ludowym w Trzebini
Rozpoczęcie zabawy o godz. 18.00
Cena biletu 150,00zł. od pary.
W cenie biletu:
Zabawa przy orkiestrze
3 gorące posiłki
Kawa, herbata, ciasto
Zimna płyta
Zimne napoje
Sprzedaż biletów wstępu do 10 listopada 2016r. w sekretariacie szkoły
lub pod numerem 338611500.
Rodziców, którzy nie zdecydują się na udział w imprezie
prosimy o wykupienie cegiełki.
Dochód z cegiełek i imprezy zostanie przeznaczony na zakup
sprzętu komputerowego dla ZSP w Trzebini.
Dnia 13.10.2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały klasy: 3a i 3b. Mali artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
7 października b.r., klasa 4 i 5 wyjechała na wycieczkę do Ojcowa. Grupa najpierw udała się do Centrum Edukacyjno-Muzealnego OPN, gdzie zwiedziła ekspozycję przyrodniczą poprzedzoną filmem w formacie 3D. Również w Ojcowie znajdują się bardzo dobrze zachowane ruiny wysoko wzniesionego Zamku "Kazimierzowskiego", skąd zachwycano się niezwykle pięknym o tej porze roku jurajskmi krajobrazem. W zamku, w Pieskowej Skale uczniowie podziwiali eksponaty zgromadzone na potrzeby wystawy p.t.: "Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej". Następnie, w trakcie godzinnego spaceru oglądano Maczugę Herkulesa oraz zespół architektoniczno - rzeźbiarski wzniesiony na Długiej Skale, pochodzący ze schyłku XVII wieku, zwany potocznie pustelnią błogosławionej Salomei. Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Jaskini Łokietka. W drodze powrotnej do autokaru można było zachwycać się malowniczymi elementami rzeźby krasowej takimi jak: Wąwóz Kraków, Panieńskie Skały, Igła Deotymy, Skały Kawalerskie. Uczniowie mogli chwilkę odpocząć przy Źródełku Miłości, z którego chętnie pili wodę, a nawet nabierali ją do butelek, żeby zabrać do domu. Wycieczka oczywiście nie mogła obyć się bez wizyty w McDonald's. Wszyscy bardzo zmęczeni, lecz cali, zdrowi i szczęśliwi dotarli do domów.
Uczniowie klas 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej oraz kilkoro uczniów Gimnazjum wzięło udział w XII Zaduszkach Narodowych odbywających się 1 października b.r., na górze Matysce w Radziechowach.
Ta patriotyczno – religijna uroczystość, przybliżyła uczestnikom, w bardzo ciekawy sposób, ważne wydarzenia historyczne oraz osoby, jak np. abp Antoniego Baraniaka - Biskupa Niezłomnego, które swą postawą wpisały się w dzieje Polski.
Na trasie marszu odbyła się plenerowa inscenizacja historyczna pt. „Pobyt Szwedów na Ziemi Żywieckiej”. I tak można było zobaczyć:
· bitwę, w czasie której zbójnicy ratują króla Jana Kazimierza z rąk Szwedów,
· scenę, gdy król Jan Kazimierz na żywieckim zamku pisze do mieszczan i chłopów uniwersał,
· wysłuchać odezwy króla Jana Kazimierza do mieszkańców Radziechów,
· życie XVII- wiecznej wsi polskiej,
· wymarsz chłopów i mieszczan na ratunek oblężonej Częstochowie,
· spalenie przez Szwedów radziechowskiej wioski,
· obronę Częstochowy.
Całość inscenizacji zakończyło uroczyste odtańczenie Poloneza.
Kolejnym punktem programu była Msza w intencji Ojczyzny, a po niej Apel Poległych i usypywanie Kurhanu Pamięci Narodowej.
Organizatorzy zadbali nie tylko o ducha, ale również i o ciało, ponieważ na górze uczestnicy zastali suto zastawione stoły, tak że nikt do domu nie wrócił głodny.
29 września 2016 roku klasa II i IIIb pojechały na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Przewodnik oprowadził uczniów korytarzami kopalni, opowiedział skąd się wzięła sól. Podczas zwiedzania poznali liczne legendy: o Skarbniku, który czuwa nad losem solnego skarbu, o Świętej Kindze, która ów skarb na polskie ziemie sprowadziła, o ciężkiej pracy i historii wielickich górników... Wędrówka po Trasie turystycznej przez Kopalnię Soli „Wieliczka” połączona była z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Uczniowie spotkali Skarbnika, pobawili się w towarzystwie wesołego soliludka. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i solizaki. Po obiedzie wyjechali windą na powierzchnię i kupili pamiątki. Wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.
Dnia 21 września 2016 roku w sali gimnastycznej odbyły się warsztaty, które swoją tematyką wpisują się w program wychowawczy i program profilaktyczny szkoły.
Aktorzy scen krakowskich zaprezentowali scenki rodzajowe, w których pokazali, jak należy kulturalnie zachowywać się w różnych sytuacjach - w sklepie, restauracji i w codziennym obcowaniu z rówieśnikami. Uczniowie chętnie wcielali się w różne postacie i dobrze sobie radzili z savoir vivr-em. Wszyscy doskonale się bawili.
Mamy nadzieję, że rady i wskazówki dotyczące dobrego wychowania będą stosować na co dzień.
Dnia 14 września 2016 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
W wyborach wzięły udział klasy II - VI. Głosowało 106 osób.
W wyniku głosowania:
10 września 2016 roku 20 uczniów z klasy IV i V zainaugurowało działalność SKKT wyprawą na Kozią Górkę (686 m n.p.m.) do schroniska Stefanka.
Dzieci miło i aktywnie spędziły czas. Mogły wykazać się sprawnością fizyczną na torze przeszkód oraz talentem plastycznym w konkursie na najciekawszy szkic węglem (uczennica klasy IV Oliwia Kozieł zdobyła III miejsce). Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Wszyscy w doskonałych humorach i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu.
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Trzebini
informuje, że 6 września 2016 roku (wtorek) o godz. 1700
odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.
1 września 2016 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017.
Pani Dyrektor powitała uczniów i rodziców po wakacyjnej przerwie. Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasistów, symboliczną kredką pasowała 14 dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebini.
Następnie wszyscy uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się 1 września 2016 roku (czwartek) o godzinie 900
w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Trzebini.
Wcześniej, o godz. 800 w Kościele Matki Bożej Różańcowej
odbędzie się Msza Św.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini informuje rodziców dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2016/2017, że spotkanie organizacyjne odbędzie się 31.08.2016 (środa) o godzinie 1630.
Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.
Do zobaczenia we wrześniu!
24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor wręczyła najzdolniejszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Na zakończenie życzyła wszystkim radosnych i udanych wakacji. Przypomniała również o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się 24 czerwca 2016 r. (piątek) o godzinie 900
po Mszy Św. o godzinie 800.
Serdecznie zapraszamy!
W tym dniu nie ma zajęć świetlicowych.
22 czerwca 2016 roku (środa) w naszej szkole odbędzie się Dzień Sportu. Dwie pierwsze lekcje odbędą się normalnie, natomiast po śniadaniu udamy się na boisko sportowe, gdzie uczniowie rywalizować będą w różnych konkurencjach. Zajęcia zakończą się około godz. 13. Dzieci pozostające na świetlicy pod opieką nauczycieli wrócą do szkoły.
9 czerwca b.r., uczniowie (w liczbie 36), którzy brali udział w Jasełkach przygotowanych dla mieszkańców Trzebini, wyjechali na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Koszt wycieczki został pokryty z wypracowanych środków.
Park jest bardzo nietypowym ogrodem zoologicznym, gdyż niektóre zwierzęta takie jak daniele, owce czy sarny chodzą swobodnie pomiędzy zwiedzającymi, dopominając się o pokarm i głaskanie.
Chodząc po ścieżkach przyrodniczo – dydaktycznych mogliśmy podziwiać żubry, jelenie szlachetne, jelenie sika, muflony, świnki wietnamskie, szopy pracze. Na uwagę zasługiwały drapieżne ptaki takie jak orły, sokoły, myszołowy, jastrzębie, sowy, których to pokaz lotów dzieci oglądały z zapartym tchem.
W Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej – swoistym muzeum, mogliśmy stanąć „twarzą w twarz” z lwem, bizonem, zebrą i innymi przedstawicielami egzotycznej fauny.
Z wielką radością nasi uczniowie korzystali z kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, gdzie szaleli na trampolinach, huśtawkach, zjeżdżalniach itp.
Wycieczka okazała się być niezwykle udaną, zwłaszcza że zakończyła się w ulubionej przez dzieci „restauracji” - McDonald.
Powered by aSc EduPage