• Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wieczorowy zawrót głowy”

          • Sukces gimnazjalistek naszej szkoły!

             

            W dniu 16 marca uczennice szkoły w Trzebini wzięły udział w V Edycji Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego „Wieczorowy zawrót głowy” o  statuetkę Platynowego Warkocza, który odbył się w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu. Konkurs zgromadził drużyny z całego województwa śląskiego, a także z Krakowa i Słowacji. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania własnych zainteresowań, uzdolnień manualnych oraz talentów i własnych pomysłów. Szkołę reprezentowały uczennice trzeciej klasy gimnazjum Julia Figura wraz z modelką  Zuzanną Mołdysz, które wystartowały w konkurencji pt. „W świecie bajek Disneya”. Julia Figura odniosła ogromny sukces zdobywając drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

             

          • Rekolekcje wielkopostne

          • DYREKTOR ZSP W TRZEBINI INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z REKOLEKCJAMI WIELKOPOSTNYMI W OKRESIE OD 19-21.03.2018 NIE BĘDZIE ZAJĘC LEKCYJNYCH.

            W TYM OKRESIE NIE MA ŻYWIENIA W STÓŁÓWCE SZKOLNEJ.

            UCZNIOWIE, KTÓRZY NIE BIORĄ UDZIAŁU W REKOLEKCJACH BĘDĄ MIELI ZAPEWNIONĄ OPIEKĘ ŚWIETLICOWĄ.

             NA ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU UE UCZNIOWIE PRZYCHODZIĆ BĘDĄ PRZED LUB PO REKOLEKCJACH.

             W  PRZYPADKU DZIECI MŁODSZYCH, KTÓRE UCZESTNICZĄ W  PROJEKCIE PRZED REKOLEKCJAMI, PO ZAJĘCIACH NAUCZYCIEL ZAPROWADZI JE DO KOŚCIOŁA.

          • Mieszkam w Beskidach XXV 2017/2018

          • W dniu 17.03.2018r otwarto galerię prac plastycznych i nagrodzono uczestników konkursu ogólnopolskiego i międzynarodowego: "Mieszkam w Beskidach XXV 2017/2018". Spośród 7000 prac wyróżniono i nagrodzono 2000 osób. W tym 4 uczestników z naszej szkoły:

            1 MIEJSCE
            -w kategorii "rysunek 13-15 lat" zdobyła: Oliwia Łoboz z kl.7

            3 MIEJSCE
             -w kategorii "wideoprezentacje" zdobył: Hubert Sermak z kl. 2 gimn.

            WYRÓŻNIENIE
            - w kategorii "rysunek 13-15 lat" zdobyły: Emila Zoń z kl.7 oraz Emila Pawlus z kl.6

            Gratulujemy pracy i talentu. Życzymy dalszych sukcesów!

            Galeria prac konkursowych znajduje się w GOK w Świnnej. Zachęcamy do jej odwiedzenia.

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 16 marca 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pewli Małej odbyły się eliminacje  gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczne eliminacje w powiecie żywieckim związane były z 50-leciem powstania zawodowego pożarnictwa na Żywiecczyźnie.

            I miejsce zajął Hubert Sermak, który weźmie udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

            Natomiast Oktawian Knapek zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

            Gratulujemy!

             

          • Wielkanoc w tradycji naszych przodków

          • Dnia 12.03.2018r w Muzeum Żywieckim (dział Entografi w Starym Zamku) odbyło się rozdanie nagród i wyróżnień za udział w konkursie plastycznym o tematyce świąt wielkanocnych: "Wielkanoc w tradycji naszych przodków". Konkurs był organizowany w MCK w Żywcu. Spośród 214 prac zostało wyróżnionych 70. W tym wyróżniona została nasza zdolna uczennica: Oliwia Łoboz z klasy 7. 
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
             
          • Projekt Kino Szkoła kl. II i III

          • Wiplala

            reż. Tim Oliehoek

            9 marca uczniowie z klas 2 i 3 pojechali do kina "Janosik" w ramach projektu KINOSZKOŁA na film pt. "Wiplala".
            Pewien chłopiec Johannes mieszka w Amsterdamie z wiecznie go strofująca siostrą i zapracowanym ojcem. Znajduje pewnego wieczoru w kuchni miniaturowego ludzika imieniem Wiplala, który ma czarodziejskie umiejętności, ale nie do końca opanowane: w efekcie pomniejsza Johannesa i resztę jego rodziny do swoich rozmiarów. Nagle bohaterowie zostają  rzuceni  w „normalne” otoczenie, w którym muszą przetrwać. Dydaktyczne przesłanie filmu podkreśla ważność wiary w siebie, swoje możliwości i to, że nie można się poddawać.

             

            Temat prelekcji:

            „Jestem mały w wielkim świecie.

            Jak sobie radzić z trudnościami?"

             
          • Projekt Kino Szkoła kl. IV - VI

          • Kod M

            reż. Dennis Bots

            6 marca uczniowie z klas  IV-VI pojechali do kina ,,Janosik" w ramach projektu KINOSZKOŁA na film pt. "Kod M".

            Uparta i ambitna Isabel rozpoczyna poszukiwania legendarnego miecza słynnego D'Artagnan. Jedyną wskazówką jest tajny kod, który doprowadzi do skarbu. Rozszyfrowanie go nie jest jednak proste. Dziewczynie pomaga jej kuzyn oraz przyjaciel. Razem postanawiają wyruszyć na poszukiwania. Okazuje się jednak, że nie są jedynymi śmiałkami, którzy chcą zdobyć cenny miecz. Wyprawa dostarczy nie tylko przygód, ale również pozwoli się przekonać ile warci są prawdziwi przyjaciele.

             

            Temat prelekcji:

            „M” jak motywacja.

            Co nas motywuje do działania?

            Na podstawie:

            http://www.kinoszkola.pl/docs/press/Kod%20M.pdf

          • Tradycje wielkanocne w naszym regionie

          • 6 marca 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się konkurs plastyczny: "Wielkanoc w tradycji naszych przodków". Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: Karolina Kolarczyk kl. 5, Oliwia Łoboz kl. 7, Emilia Zoń kl. 7 oraz Zuzanna Dziki kl. 2 gimnazjum.

             

          • Projekt Kino Szkoła kl. VII i oddziały gimnazjalne

          • „Wicher”

            reż. Katja von Garnier

             

                    Na czwartym seansie w ramach projektu Kino Szkoła obejrzeliśmy niemiecki film pt. „Wicher”. Śledziliśmy losy nastoletniej Miki, która nie zdała do kolejnej klasy i decyzją rodziców spędza wakacje u surowej babci prowadzącej stadninę. Dziewczyna w czasie wakacji odkrywa w sobie talent i pasję do jazdy konnej za sprawą konia – Wichra, który podobnie jak ona jest niepokorny i nieufny wobec ludzi. Produkcja urzekła nas pięknymi zdjęciami, wciągającą fabułą i muzyką budującą klimat. Szczerze polecamy.

             

            Temat prelekcji:

            „Konflikt międzypokoleniowy.

            Czy musimy być tacy, jak tego chcą nasi rodzice?”

             

          • Adopcja na odległość

          • Będąc pod ogromnym wrażeniem wizyty pielęgniarki misyjnej w naszej szkole i opowieści o jej doświadczeniach w Indiach, postanowiliśmy wspólnie podjąć się adopcji dziecka na odległość. To wyzwanie nauczy nas odpowiedzialności, a dziecku na drugim końcu świata pozwoli na otrzymanie wyżywienia, opieki medycznej oraz dostępu do edukacji.  Jak dowiedzieliśmy się z relacji naszego gościa niewiele dzieci ma to szczęście. My jednak możemy i chcemy się do niego przyczynić. Aby pomóc nie trzeba wiele, wystarczy podzielić się symboliczną złotówką.

             

          • Projekt Kino Szkoła kl. VII i oddziały gimnazjalne

          •                                               

            „Szkoła Babel”

            reż. Julie Bertuccelli

             

                     Już po raz trzeci starsi uczniowie w ramach projektu Kino Szkoła  obejrzeli film, tym razem był to dokument. Film przedstawia historię uczniów, stanowiących grupę multikulturalnego społeczeństwa pochodzącego z 24 krajów, z różnych zakątków świata, którzy spotkali się w jednej szkole – Szkole Babel. Uczniowie prezentują różne tradycje, religie, obyczaje, przyzwyczajenia, ale muszą nauczyć się bycia razem, pokonywania bariery obcości i funkcjonowania w zupełnie nowym środowisku.

             

             

            Temat prelekcji poprzedzającej seans:

            „Wiele nas dzieli, wiele nas łączy. O szacunku i tolerancji.”

             

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          •                    Święto Języka Ojczystego, które obchodzone jest 21 lutego, stało się okazją do zwrócenia uwagi na piękno i poprawność naszej mowy. W naszej szkole wszyscy uczniowie brali udział w potyczkach językowych i musieli wykazać się wiedzą oraz czujnością językową. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zmaganiach każdy już zapamięta, że należy mówić:

            włączam światło

            podaj mi książkę

            umiem tabliczkę mnożenia

            poszedłem do szkoły

             

            Warto pielęgnować i szanować język rodzimy

            nie tylko od święta, ale i na co dzień.

             

          • Lekcja na temat gwary naszego regionu

          •                    W ramach zajęć gimnazjaliści z klasy III wzięli udział w lekcji poświęconej zróżnicowaniu języka ogólnopolskiego. Podczas prezentacji multimedialnej i wykładu dowiedzieliśmy się, jakie funkcje pełni język, czym jest dialekt i gwara, zapoznaliśmy się z charakterystycznymi cechami gwary górali żywieckich, a także w języku naszych przodków odczytaliśmy gawędę „Jak Pan Bóg stworzył górala”.

                               Otaczające nas eksponaty, atmosfera pomieszczenia, w których przebywaliśmy i regionalna muzyka w tle sprawiły, że była to lekcja inna niż zwykle.

             

          • Kto na kim się zemścił? O „Zemście” w Teatrze Nowym w Zabrzu

          •                               

            Aby przygotować się do omówienia lektury, uczniowie z klasy VII i  II, a także III gimnazjum pojechali do Zabrza na spektakl pt. Zemsta” w reż. Zbigniewa Stryja. Staropolski język, a także zawiłość intryg powodowały, że czytany przez nas dramat był dla wielu zupełnie niezrozumiały. Po przedstawieniu wszystko stało się jasne i oczywiste. Spektakl okazał się wierną adaptacją fredrowskiej komedii, w której reżyser zadbał o szczegóły i stworzył kilka ciekawych rozwiązań scenografii. Nam ogromnie spodobała się charakterystyczna postać Papkina, którego zagrał Marian Kierycz oraz postacie skłóconych sąsiadów – Cześnika i Rejenta, w role których wcielili się Zbigniew Stryj i Marian Wiśniewski.

             

        • Dyskoteka  karnawałowo – walentynkowa  dla klas starszych
          • Dyskoteka karnawałowo – walentynkowa dla klas starszych

          •  

                               Porywająca do tańca muzyka, zgrana grupa i fantastyczna atmosfera... To wszystko towarzyszyło uczestnikom dyskoteki zorganizowanej przez zaprzyjaźniony samorząd ze Szkoły Podstawowej w Świnnej. Tegoroczny karnawał pożegnaliśmy bawiąc się w towarzystwie naszych rówieśników z Pewli Małej, Pewli Ślemieńskiej i Świnnej. Liczymy, że następnym razem będziemy mogli się zrewanżować, goszcząc wszystkich w naszej szkole.

             

        • Ogłoszenie
          • Ogłoszenie

          •  

             

            Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.

             

            Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola składają deklarację potwierdzającą wolę kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka

            w Przedszkolu Publicznym w Trzebini

             od 23.02.2018r. do 01.03.2018r.

             

            Karty zgłoszenia można odebrać od 01.03.2018r. w przedszkolu lub wydrukować

            ze strony internetowej ZSP - www.trzebiniazsp.edupage.org

             

            Zapisy trwać będą od 01.03.2018r. do 30.03.2018r.

             

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

          • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i tańcami. Tak było też u nas. 12 lutego był dniem niezwykłym, długo wyczekiwanym przez młodszych uczniów naszej szkoły, którzy w tym dniu bawili się na wspaniałym balu karnawałowym. Na balu królowały piękne księżniczki, straszne wiedźmy, wróżki, baletnice, kowbojki, przybyli także dzielni rycerze, żołnierze, a także tajemniczy ninja i Spiderman. Nie mogło zabraknąć kochanych zwierzaków: czarnych kotów, jednorożców i lwów. Pojawiła się nawet kolorowa gąsienica. Przybyli goście nie mogli narzekać na nudę, tym bardziej, że zabawiał ich wodzirej. 

             

          • Ferie zimowe

          • 29 stycznia - 11 lutego 2018 r.

             

            NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE,

            SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:

             

            • Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.
            • Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja.
            • Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im.
            • Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.
            • Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu.
            • Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.
            • Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.