1 kwietnia 2014 r. (wtorek) - Sprawdzian Szóstoklasistów.
Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I -V szkoły podstawowej.
1 kwietnia 2014 r. (wtorek) - Sprawdzian Szóstoklasistów.
Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I -V szkoły podstawowej.
24 marca 2014r uczniowie klasy I uroczyście powitali Panią Wiosnę.
Były wiersze, piosenki i przepiekne stroje
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
20 marca 2014r uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne pojechali do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej na przedstawienie pt „ Pierścień i róża”. W spektaklu brało udział 11 aktorów, którzy w ciekawy sposób przedstawili tę baśń. Scenografia była ciekawa, stroje piękne, nowoczesne. Spektaklowi towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w warsztatach. Były one prowadzone przez jedną z aktorek teatru. Uczniowie mogli zobaczyć i zapoznać się z budową lalek. Poznali kukiełki, pacynki, marionetki i hawajki. Mogli się nimi pobawić na scenie, spróbować grać. Potem zobaczyli kulisy i garderobę. Na końcu pracownię stolarską, w której wykonywane są elementy scenografii i części lalek. W pracowni krawieckiej zobaczyli w jaki sposób powstają perki, stroje i inne elementy garderoby. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka do teatru.
24 marca 1794 roku rozpoczęło się powstanie narodowe przeciw Rosji i Prusom, zwane Insurekcją Kościuszkowską. Tego dnia ogłoszono akt powstania, a Naczelnik generał lejtnant Tadeusz Kościuszko złożył przysięgę na Rynku w Krakowie.
"Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego".
Franciszek Smuglewicz, Przysięga Tadeusza Kościuszki na rynku w Krakowie
W dniu 20 marca 2014 r. odbyła się kolejna edycja się Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów:
W czwartek, 20 marca, o godz. 17.57 Słońce znajdzie się w punkcie Barana i rozpocznie się astronomiczna wiosna. Równonoc wiosenna oznacza, że dzień i noc trwają tyle samo. Przez kolejne pół roku na półkuli północnej dzień będzie dłuższy od nocy.
20 marca dzień będzie trwać 12 godz. 8 min
i będzie dłuższy od najkrótszego w roku o 4 godz. i 26 min.
Do 2102 roku, wiosna będzie przychodziła do nas dzień wcześniej, 20 marca, a od 2044 roku nawet 19 marca. Jest to związane z ruchem, jaki wykonuje Ziemia
19 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "żywej lekcji historii" poświęconej starożytnemu Rzymowi. Zajęcia prowadził Terencjusz Warron - kronikarz rzymski. Opowiedział legendy o bliźniętach - Remusie i Romulusie, o założeniu Rzymu i o porwaniu Sabinek. Uczniowie zobaczyli
Lekcja była bardzo ciekawa, dała szansę poznania historii od strony praktycznej.
1 maja 2014r minie 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Trzebini organizuje konkurs
„Podróż po Europie”.
Celem konkursu:
Zadaniem uczestników konkursu będzie opracowanie albumu o jednym z państw UE. Powinien być on wykonany na maksymalnie 15 ponumerowanych kartkach formatu A4. Tekst pisany ręcznie lub komputerowo, ozdobiony rysunkami, zdjęciami.
Album powinien zawierać:
Prace należy składać do 25 kwietnia 2014r
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pierwszy, po najdłuższym okresie odpoczynku w ciągu doby. Zapewnia energię oraz niezbędne składniki odżywcze, przygotowuje cały organizm, a zwłaszcza mózg, do ciężkiej pracy. Skutki rozpoczynania nauki bez spożytego śniadania to: zmęczenie, ospałość, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego zgłaszane jako bóle brzucha. Bez śniadania dziecko nie będzie w stanie podołać obowiązkom w szkole. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach sprawnościowych. Jedzenie śniadań zmniejsza także ryzyko nadwagi i otyłości.
Pamiętajcie!!! - dzieci nie wychodzą rano z domu bez zjedzenia śniadania.
W Polsce 25% dzieci wychodzi z domu bez pierwszego posiłku.
Wczoraj w naszej szkole 37% uczniów z klas II-VI nie jadło w domu śniadania.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego
„CZAS NA ZDROWIE”,
organizowanego przez Fundację BOŚ. Ideą konkursu jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej.
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Optyka czyli odkrywamy tajemnice światła
Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-7 marca 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Dni te są wolne od zajęć szkolnych.
Projekt finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Tematem dzisiejszych warsztatów była woda i jej magiczne właściwości
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Janusza Korczaka w Trzebini ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2014/2015. Karty zgłoszenia można odebrać od 3 marca 2014r w przedszkolu lub wydrukować ze strony internetowej. Zapisy trwać będą od 3 do 31 marca 2014r, zgodnie z regulaminem rekrutacji, dostępnym w przedszkolu i na stronie internetowej.
Od 3 do 10 marca 2014r. rodzice lub prawni opiekunowie dzieci przyjętych do przedszkola w poprzednich latach składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu w Trzebini
więcej - patrz REKRUTACJA
Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to ustanowił w 2011 r. parlament "w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
Tłusty czwartek to staropolski zwyczaj i tradycja pieczenia i zjadania pączków i faworków.
Rozpoczyna zapusty - ostatni tydzień karnawału.
4 marca 2014 - odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX - dla uczniów wszystkich typów szkół.
22 lutego 2014r polscy panczeniści zdobyli dwa medale olimpijskie w Soczi. Drużyna kobiet w składzie Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka zdobyła srebrny medal, przegrywając z mistrzyniami tej konkurencji - Holenderkami. Panowie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zdobyli brązowy medal w łyżwiarskim wyścigu drużynowym.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Upamiętnia dramatyczne wydarzenia w Bangladeszu z 1952 roku. - podczas demonstracji osób domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego, zginęło pięciu studentów. Językoznawcy szacują, że w historii ludzkości istniało ok. 13 tys. języków. Z czasem niektóre z nich zanikały. Obecnie główną przyczyną wymierania języków jest wypieranie jednych przez inne, w miarę jak użytkownicy języków mniejszościowych zaczynają się posługiwać językami dominującymi. Do najbardziej zagrożonych należą języki Aborygenów oraz języki afrykańskie, a także dialekty indiańskie i niektóre języki plemion z Indii. Znane są jednak przypadki, gdy dało się odwrócić los ginącego języka. Najbardziej udaną próbą przywrócenia życia językowi jest przypadek języka hebrajskiego.
Samorząd Szkoły Podstawowej w Trzebini zorganizował Zabawę Walentynkową dla uczniów klas IV-VI.
Zaproszeni zostali również Gimnazjaliści.
Powered by aSc EduPage