BECREO – ZESTAW KONSTRUKCYJNY Z MIKROKONTROLEREM, CZUJNIKAMI I AKCESORIAMI
do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki
BECREO – ZESTAW KONSTRUKCYJNY Z MIKROKONTROLEREM, CZUJNIKAMI I AKCESORIAMI
do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki
W tym roku postanowiliśmy poetycko i literacko uczcić Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Z tej okazji Biblioteka szkolna i publiczna ogłosiła konkurs recytatorski Brzechwa dzieciom oraz konkurs pisarski.Dzieci z grupy Języki (zerówka) przygotowały pięknie ilustrowane książeczki do wymyślonej przez siebie przygody. Część z zerówkowiczów sama napisała tekst do ilustracji.Równie profesjonalnie podeszli do wymagań konkursu recytatorskiego, przełamali pierwsze obawy i wspaniałe zaprezentowali wybrane utwory J.Brzechwy. wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Konkurs został przeprowadzony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień bez plecaka. Data ta została wybrana nieprzypadkowo, w końcu to początek kalendarzowej WIOSNY. Plecaki zostały w domach, a książki do szkoły przyniesiono na wiele nietypowych sposobów: w walizce, w pożyczonej od mamy torebce, w szufladzie, w koszu, w koszyku i wielu innych ciekawych opakowaniach. Dzień ten z pewnością należał do udanych.
Dzień kobiet w naszej szkole trwał nemal cały miesiąc. Początkiem marca Panie, dziewczyny oraz te najmniejsze dziewczynki wymieniały się życzliwościami i cieszyły słodkościami. Końcem marca natomiast każda z klas przedstawiła swój plakat prezentujący jedną z wylosowanych wcześniej słynnych Polek. W ten sposób przybliżone zostały portrety niezwykłych kobiet:1)Irena Szewińska - klasa IV2)Iga Świątek - klasa V3)Wisława Szymborska - klasa VI4)Wanda Rutkiewicz - klasa VII5)Maria Skłodowska - Curie - klasa VIII
Już po raz kolejny, 5 marca, grupa uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami oraz dwójką rodziców, wzięła udział w XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbywającym się w żywieckim parku.
Zgodnie z programem, ta patriotyczna impreza rozpoczęła się mszą świętą w Konkatedrze. Następnie przemaszerowano do Parku Miejskiego. Tam, odśpiewano hymn narodowy a prowadzący przybliżyli obecnym, fakty historyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.
Następnie rozpoczęto biegi na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej i radosnej atmosferze, każdy z uczestników otrzymał koszulkę upamiętniającą Niezłomnych oraz pamiątkowy medal a zwycięscy oczywiście, puchary.
Na zakończenie, wszyscy zostali poczęstowani pyszną żołnierską grochówką.
4 marca, w sobotę, odbyła się kolejna wycieczka turystyczna, tym razem na Szyndzielnię i Klimczok. Pomimo, że to meteorologiczna wiosna, to na trasie wędrówki, na brak śniegu nie mogliśmy narzekać.
Niemałą atrakcją, był już sam wyjazd kolejką gondolową w okolice schroniska na Szyndzielni. Dla niejednego uczestnika, było to pierwsze doświadczenie tego typu. W schronisku, mieliśmy możliwość zjeść posiłek, ogrzać się, by następnie wyruszyć szlakiem w kierunku schroniska „Klimczok”.
Po drodze, tuż przed schroniskiem, kto tylko zabrał „ listki” mógł nacieszyć się przyjemnością pozjeżdżania ze stoku Klimczoka.
Ostatnim etapem wycieczki, było zejście do Szczyrku. Emocji i tym razem nie zabrakło, bo i zejście w warunkach zimowych wymagało niemałej sprawności i szczęśliwi posiadacze „ listków”, gdzie tylko to było możliwe ale bezpieczne , z radością z nich korzystali.
Wycieczka okazała się być bardzo udaną a uczestnicy przekonali się, że zimą, góry są równie wspaniałe jak i w pozostałych porach roku.
A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego-hańbą oczywistą Franciszek Ksawery Dmochowski.21.02 to międzynarodowy dzień języka ojczystego. Również w naszej szkole uczniowie brali czynny udział w obchodach tego dnia. Dzieci miały możliwość utrwalić sobie informacje o podstawowych częściach mowy, klasy 7-8 spróbowały swoich sił w quizie dotyczącym najczęstszych błędów językowych. Największym wyzwaniem ale również atrakcją było wykazanie się znajomością alfabetu oraz wykazaniu wyobraźnią w uzupełnianiu arkuszy alfabetu polskimi słowami.
W kolejnej odsłonie projektu: Serdeczna Karteczka prezentujemy kartki wysłane do przedstawicieli harcerstwa w Hufcu ZHP - Żywiec. W lutym obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej, który stał się nie tylko inspiracją do stworzenia kartek, ale także do rozmów o wartościach jakimi są przyjaźń i braterstwo.Kto wie, być może któryś z naszych uczniów wstąpi do drużyny zuchów lub harcerzy, odkryje sposób na wartościowe spędzanie czasu wolnego, zdobędzie nowych przyjaciół i przeżyje wiele przygód.
17.02 wszystkie grupy przedszkolne bawiły się na wspólnym balu karnawałowym. Wiele atrakcji dostarczył nam pan wodzirej - poprowadził zabawy i liczne konkursy taneczne. Zabawie towarzyszyły efekty świetlne i dyskotekowy dym. Obowiązkowo była przerwa na coś słodkiego.
Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły zasłużyli na wspaniałą rozrywkę. Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami zorganizował dyskotekę karnawałową dla klas 4 - 8. Frekwencja była niemal 100 procentowa, a uczniowie poza tańcem do największych przebojów muzycznych cieszyli się zabawami zorganizowanymi przez Dja.
Dzień Babci i Dziadka jest tradycją naszej szkoly. Przez wiele dni dzieci przygotowywały się do występu. W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbywała się od 14 - 16 luty, ponieważ każda grupa obchodziła to święto w innym dniu. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych zdjęć. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wspaniały czas. Babcie i dziadkowie z dumą i radością, a czasem że łza w oku, wracali szczęśliwi do domu.
Walentynki to wspaniała atrakcja dla najmłodszych, która może posłużyć nie tylko jako okazja do zabawy i świętowania, ale także jako pretekst do rozmowy o uczuciach, przyjaźni czy relacjach międzyludzkich. W naszym przedszkolu i szkole świętowaliśmy ten dzień Jako Dzień przyjaźni. W zabawę włączyli się nie tylko uczniowie poprzez aktywny udział w poczcie walentynkowej ale również przedszkolaki i ich rodzice. Dodatkową atrakcją była sesja walentynkową dla chętnych.
Po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym mieliśmy okazję gościć przedstawicielkę Nadleśnictwa Jeleśnia - Panią Karolinę Morkisz. W lutym, który okazał się typowo zimowym miesiącem rozmawialiśmy o dokarmianiu ptaków. Uczniowie dowiedzieli się gdzie zawiesić karmnik, jakie przysmaki serwować gościom korzystającym z ptasiej stołówki oraz jak zadbać o zdrowie stołujących się tam ptaków. W prezencie otrzymaliśmy pyzy, które już kolejnego dnia zawisły na gałęziach pobliskich drzew. Dzięki spotkaniu z Panią Karoliną potrafimy rozpoznać najpopularniejsze gatunki ptaków, które zaobserwowaliśmy podczas spaceru.
9 lutego mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z cyrku Szok. Uczniowie obejrzeli ciekawe sztuczki, które wywołały uśmiech i oczarowanie na twarzach wszystkich - od tych najmłodszych po najstarszych. Mieli oni okazję zobaczyć popisy klauna, supermana, oswojone gołębie, utalentowane pieski, słonia, białego misia i wiele komicznych sztuczek. Kilkoro uczniów wykazało się nie lada odwagą i czynnie zaangażowało się w występy.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini ogłasza zapisy dzieci
do Przedszkola w Trzebini na rok szkolny 2023/2024
Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola składają deklarację potwierdzającą wolę kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka w Przedszkolu Publicznym w Trzebini
od 14.02.2023 do 22.02.2023r.
Wniosek o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola z załącznikamimożna odebrać w przedszkolu, sekretariacie
lub wydrukować ze strony internetowej ZSP - www.trzebiniazsp.edupage.org w zakładce REKRUTACJA
Zapisy trwać będą od 01.03.2023r. do 24.03.2023r.
Dokumenty proszę dostarczyć do sekretariatu lub przedszkola.
Kolejna nasza wycieczka z cyklu „ Moja Mała Ojczyzna”, została zorganizowana na zakończenie ferii zimowych, w piątek 27 stycznia.
Tym razem pojechaliśmy do Górek Małych, gdzie znajduje się Chata Chlebowa. Tam mogliśmy przekonać się na własnej skórze, jak trudne i mozolne było codzienne życie naszych przodków, próbując pracy w stodole, mielenia zboża na żarnach czy ubijania masła. Poznawaliśmy procesy powstawania masła i twarogu. Przy okazji wielu z nas po raz pierwszy w życiu próbowało serwatki i kwaśnego mleka.
Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół i pracy pszczelarza.
Niezwykle ciekawym doświadczeniem było samodzielne formowanie podpłomyków, które następnie były wypiekane w piecu i oczywiście degustowane jak kto chciał z masłem lub twarożkiem (wcześniej samodzielnie zrobionym), miodem lub smalcem i popijane prawdziwa kawą zbożową z prawdziwym mlekiem!
Kolejny punk programu przewidywał rozrywkę nie tylko dla ciała ale i dla ducha pojechaliśmy więc do kina Helios w Sferze w Bielsku – Białej na projekcję animowanego filmu p.t. „ Mumie”.
Mamy nadzieję, że dobry nastrój z tego dnia utrzyma się dłużej, tak żeby z ochotą wejść w drugi semestr tego roku szkolnego
plakat_bezpieczne_ferie_wsse_krzywe_-3mm_spad_07122022.pdf
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe-2023
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW NA ŚNIEGU, LODOWISKU
I PODCZAS KULIGÓW:
Tradycją naszej szkoły, jest przygotowanie i przedstawienie jasełek, specjalnie dla mieszkańców Trzebini. Od kilku lat, odbywają się one w Święto Trzech Króli, w kościele parafialnym.
Uczniowie po raz kolejny przedstawili historię objawienia się światu Boga, w postaci narodzonego w Betlejem Jezusa. Każdy z młodych aktorów z wielkim zaangażowaniem wcielał się w odgrywaną przez siebie postać, po to aby jak najlepiej przybliżyć widzom wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Całość przedstawienia była przeplatana tradycyjnymi kolędami i pięknymi pastorałkami, w czasie wykonywania których, uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne.
Przedstawienie wywołało wiele dobrych emocji i dla nich warto było ponieść wysiłek przygotowań.
Wielkie podziękowanie należą się ks. Proboszczowi Piotrowi, Państwu Pierlak, za wsparcie i zatroszczenie się o słodki poczęstunek oraz wszystkim życzliwym osobom.
Powered by aSc EduPage