• Informacje o projekcie

• INFORMACJA O PROJEKCIE

1. Tytuł projektu: Nowe szanse, nowe możliwości
          2. Numer i nazwa Działania: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.
          3. Numer i nazwa Poddziałania: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
          4.  Okres realizacji projektu: od 01.11.2013r. do 30.06.2015r. Realizatorem projektu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebini
          5. Cel główny projektu; Podniesienie jakości kształcenia oraz wyrównanie szans edukacyjnych  uczniów z kl. I-VI Szkoły Podstawowej w Trzebini w ramach programu rozwojowego szkoły w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych .
          6. Cel szczegółowy projektu: Wzrost wiedzy, rozwinięcie i doskonalenie umiejętności  dzieci ukierunkowanych na rozwój kompetencji językowych, matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych uczenia się wśród dzieci SP w Trzebini. Podniesienie świadomości kulturalnej wśród dzieci w SP w Trzebini.   Wyrównanie szans  dzieci SP w Trzebini mających trudności w opanowaniu umiejętności matematycznych ,informatycznych, problemy posługiwania się językami obcymi oraz  wady wymowy.       Podniesienie kompetencji naukowych dzieci SP poprzez  udział w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych. Podniesienie świadomości swoich wyborów dzieci SP w kontekście równych szans we wszystkich dziedzinach życia.
          7. Wykaz realizowanych działań
          • Zadanie nr 1  Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego (3 grupy x10 uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)
          • Zadanie nr 2  Zajęcia z matematyki (2 grupy x 8 uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)
          • Zadanie nr 3 Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne  (2 grupy x  uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)
          • Zadanie nr 4 Zajęcia dodatkowe z informatyki  (3 grupy x 8 uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)
          • Zadanie nr 5Zajęcia z równych szans (6 grup co kwartał x 1h )
          • Zadanie nr 6 Zajęcia regionalno-kulturalne (1 grupa x 10 uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)
          • Zadanie nr 7 Zajęcia teatralne (1 grupa x 10 uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)
          • Zadanie nr 8  Zajęcia robotyczne (2 grupy x 8 uczniów/uczennic x 2h w tygodniu)
          • Zadanie nr 9  Zajęcia z eksperymentów chemiczno-fizycznych (każda klasa 1 x w miesiącu)
          • Zadanie nr 10 Zajęcia z majsterkowania (2 grupy x 8 uczniów/uczennic x 2h w tygodniu)
          • Zadanie nr 11 Wyjazdowe zajęcia edukacyjne
          • 5 wyjazdów x 45 uczniów/uczennic
          • 2013r. wyjazd do Warszawy
          • 2014r. wyjazd do: Krakowa, Wieliczki
          • 2015r. wyjazd do: Krakowa, Pszczyny
          • Zadanie nr 12 Zajęcia z logopedii (3 grupy x 3 uczniów/uczennic x 2h w tygodniu)
          • Zadanie nr 13 Zajęcia taneczne(1 grupa x 10 uczniów/uczennic x 1h w tygodniu)

Rekrutacja do projektu przebiegać będzie zgodnie z Regulaminem Rekrutacji zamieszczonym na stronie internetowej ZSP w Trzebini od 30.10.2013-08.11.2013.