• Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia

          • „Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi...”

            Ten fragment znanej kolędy był mottem występu czwartoklasistów,
            którzy wostatnim dniu przed świętami przedstawili historię
            narodzenia Boga w człowieku.
            Do jej opowiedzenia posłużyły, wszystkim znane i lubiane
            kolędy i pastorałki.

          • List od Seniora z Żywiecczyzny

          • Grudzień to czas dobrych uczynków, dlatego uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w akcję charytatywną List od Seniora z Żywiecczyzny i postanowili wesprzeć seniorów w walce z samotnością. Naszą zbiórkę swoją obecnością wsparła jej organizatorka - Pani Joanna Chmura, która opowiedziała o idei wolontariatu.Wspólnie zebraliśmy dary, które następnie w formie prezentów trafiły do seniorów z lokalnych domów opieki oraz przebywających na oddziałach szpitalnych. Ponadto, w ramach projektu Serdeczna Karteczka uczniowie wykonali kartki świąteczne, które wraz z życzeniami stanowiły załącznik do podarków.

            Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie w akcję.

          • Choinka inna niż wszystkie.

          • Świąteczną atmosferę w naszej szkole dało się wyczuć już otwierając drzwi budynku. Uczniów i ich rodziców witała bowiem choinka udekorowana ozdobami wykonanymi przez dzieci w ramach konkursu świątecznego. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni podczas Apelu Bożonarodzeniowego, a było ich naprawdę wielu: Aleksandra Kostańska, Maria Mrowiec, Hanna Mrowiec, Kornelia Kania, Nikola Ścieszka, Maria Mierzchała, Julita Dyrcz, Zofia Kostańska, Igor Mrowiec, Maja Marszałek, Mikołaj Marszałek,  Amelia Dziedzic, Patrycja Wisła, Izabela Najzer, Marek Pupecki, Maja Budacz, Maria Chowaniec, Zofia Kozieł, Aleksander Baczyński, Nikola Kupczak, Maja Kupczak, Aleksander Mołczan, Kajetan Mołczan, Malwina Trała, Krzysztof Kliś, Ludwik Urbaniec, Artur Gardas, Bartłomiej Dorczak, Emilia Kosider raz Bartłomiej Kozieł. Gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych pomysłów.

          • Mikołajki w przedszkolu

          • W dniu 8.12.2023 naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Spotkanie odbyło się w miłej i rozśpiewanej atmosferze, którą zakończyło uroczyste rozdanie mikołajkowych prezentów. Dzieci z każdej z grup podziękowały Mikołajowi za przybycie pięknymi piosenkami. Dziękujemy i czekamy za rok na tak wspaniałą wizytę.

          • Lapbooki na podstawie książki Jana Brzechwy

          • Przeczytaliśmy, omówiliśmy i napisaliśmy, a efekty naszych starań zamknęliśmy  w lapbookach czyli “książce na kolanie”. Mowa oczywiście o pracy nad lekturą “Akademia Pana Kleksa”. Przez wiele lekcji języka polskiego zajmowaliśmy się powieścią Jana Brzechwy, a na podsumowanie, zainspirowani niezwykłym przygodami Adasia Niezgódki, szpaka Mateusza i opowieściami o  szkole Pana Kleksa stworzyliśmy swoje pierwsze lapbooki.

             

          • “Witajcie w naszej bajce…” czyli podróż do Bajki Pana Kleksa w Katowicach

          •    Mnóstwo atrakcji czekało na nas -  czwartoklasistów -  w centrum nauki, zabawy i kultury inspirowanym przygodami Pana Kleksa. 

              Razem z Agnieszką - pomocnikiem Pana Kleksa zwiedzaliśmy bajkowe krainy. Odwiedziliśmy 8 stref tematycznych: Ostatni Rezerwat Przyrody, Krainę Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocję, Abecję, Planetę Fantazja i Złomowisko Robotów. Otrzymaliśmy specjalną misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych przez stworka Beboka trzech magicznych przedmiotów należących do Pana Kleksa. Były to guzik, kałamarz oraz zaczarowana szkatułka. Aby tego dokonać, zaangażowaliśmy się w szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. W trakcie pobytu w zaczarowanej krainie odkrywaliśmy sekrety, uczyliśmy się wiązać węzły marynarskie, korzystaliśmy z interaktywnych zabaw i gier o układzie słonecznym, przemieszczaliśmy się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywaliśmy tory przeszkód oraz zjeżdżaliśmy zakręconą rurą do basenu pełnego perełek. Uczestniczyliśmy w warsztatach Doktora Pai-Chi-Wo, gdzie poznaliśmy podstawy chemii i fizyki, a w Podwodnym Królestwie Królowej Aby dowiedzieliśmy się wiele o ekologii, ochronie planety i powietrza. Pobyt zakończył się interaktywnym turniejem wiedzy. 

              Wizyta w Bajce Pana Kleksa była podsumowaniem projektu na temat lektury Jana Brzechwy i wspaniałą przygodą!

             

          • Dzień Pluszowego Misia

          • W piątek 24 listopada 2023r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły z domu ulubione pluszaki,którymi potem bawiły się.Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia, przeprowadziliśmy ranking znanych i lubianych  misiów a następnie wykonały pracę plastyczne, które ozdobiły przedszkolne korytarze.Był również słodki poczęstunek,małe prezenty obraz wesoła zabawa

          • Dzień bajek

          • Dnia 21 listopadzie odbył się  w naszej szkole Dzień bajek.
            Brali w nim udział uczniowie klas I-III.

            Odbyły się konkursy, każdy uczeń mógł się przebrać za ulubioną postać z bajki.
            Uczniowie klasy II i III wzięli udział w konkursie Bajki
            I miejsce zdobył Marek Pupecki z kl. II.
            II miejsce zajęła Julita Dyrcz z kl. III
            III miejsce zajęła Hanna Mrowiec z kl. III.

          • Makieta Akademii Pana Kleksa

          • Na szkolnym korytarzu przez ostatnich kilka tygodni mogliśmy podziwiać prace wykonane przez uczniów z klasy czwartej. Trzeba przyznać, iż budowle zachwyciły precyzją wykonania, kreatywnością i dbałością o szczegóły. Uczniowie zgodnie twierdzili, że wykonanie makiet wymagało wiele czasu, ale było również dobrą zabawą. Gratulujemy!

          • JESIENNE DEKORACJE 

          • Z darów jesieni można wyczarować cuda i tak też się stało za sprawą uczniów, którzy wzięli udział w konkursie techniczno - plastycznym : Jesienne dekoracje.W konkursie wzięło udział 15 uczniów.

            Wszystkie prace cechowała duża pomysłowość, zgodność z tematyką, estetyka wykonania oraz różnorodność.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.Laureaci konkursu

            JESIENNE DEKORACJE 

            Klasa I: Aleksandra Kostańska, Maja Budacz, Kornelia Kania, Amelia Dziedzic,

            Maria Mrowiec, Mikołaj Marszałek,

            Klasa II: Antonii Siwek, Maria Mierzchała, Marek Pupecki, Patrycja Wisła,
            Julia Kuźnik, Maja Ścieszka, Krzysztof Kliś,

            Klasa III: Hanna Mrowiec,Klasa IV: Maja Marszałek.

          • ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?”

          •     Drugiego listopada klasy siódma i ósma z naszej szkoły udały się do Teatru Nowego w Zabrzu, by wziąć udział w widowisku zrealizowanym w oparciu o II część ,,Dziadów” Adama Mickiewicza. Ten pełen grozy i tajemniczości ,oparty na dawnym obrzędzie wywoływania duchów spektakl, uczniowie obejrzeli z ogromnym zainteresowaniem. Gra aktorów i dekoracje sceniczne wprowadziły widzów w ponadczasowa tematykę życia po śmierci. Wywoływane duchy dały nam żywym pouczenia, które sprawiają, że zastanawiamy się nad naszym postępowaniem.

              Po przedstawieniu grupa udała się do Śląskiego Planetarium w Chorzowie, gdzie czekała na uczniów kolejna porcja wrażeń. Mogli podziwiać symulację wędrówki słońca po niebie w czasie różnych pór roku, gwiazdozbiory i planety, by pod koniec lekcji obejrzeć piękną zorzę polarną. Każdy powinien to zobaczyć.

          • Dzień dyni

          • Październik żegnamy w pomarańczowych barwach, obchodząc Dzień Dyni. Czas ten wykorzystaliśmy na promocję zdrowia poprzez rozmowy o zdrowym odżywianiu. Naszym bohaterem była dynia, która króluje obecnie w dekoracjach, wystrojach ale również w kuchni. Przedszkolaki i uczniowie popisali się super wiedzą na temat dań przygotowywanych z dyni oraz znają wartości prozdrowotne tego warzywa. Tworzyliśmy mnóstwo tematycznych prac plastycznych, były zabawy taneczne z Dwujęzycznym przedszkolakiem oraz smaczne przekąski- ciasteczka dyniowe.

          • Wycieczka turystyczna - Grupa Magurki Wilkowickiej

          • W sobotę, 28 października, uczniowie naszej szkoły  wraz z opiekunami  wyruszyli na szlaki zachodniej części Beskidu Małego -  Grupy Magurki Wilkowickiej.
            Na zaplanowanej trasie znalazła  się m.in.,  Magurka Wilkowicka ( 909 m n.p.m.) oraz Czupel ( 930 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Małego, należący do Korony Gór Polski.
            Niepewna pogoda nie zraziła tych wytrwałych turystów , którzy bardzo dzielnie pokonali prawie 17 km. Dobre nastroje nie opuszczały uczestników i sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości, ponieważ to już kolejna wycieczka z zaprzyjaźnioną grupą ze szkoły nr.5 w Żywcu.

          • Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

          • 16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten ma na celu podnoszenie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Sprawa niby oczywista, a niemal u każdego z nas budzi skrajne emocje. Warto zatem edukację w tym temacie wdrażać od najmłodszych lat, dlatego właśnie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie klas 1-3 rozwiązali Quiz Z Sercem w ramach projektu Czytamy z sercem. Mamy nadzieję, że raz zdobyta przez nas wiedza pozostanie z nami na dłużej.

          • Czarodziejskie słowa

          • 19 października ,przedszkolaki z  grupy średniaków i zerówki, wyjechały na przedstawienie teatralne do MCK w Żywcu pt.: Czarodziejskie słowa.Dzieci poznały historię niegrzeczne księżniczki, która po pewnych przejściach, na koniec zamieniła się w dobrą kulturalną młodą damę.W barwnej oprawie efektów dźwiękowych i światlych dzieci utrwaliły sobie znaczenie trzech magicznych słów:  Proszę, przepraszam i dziękuję .Wielką atrakcją była również wspólną z rówieśnikami podróż autokarem.

          • Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

          • 16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten ma na celu podnoszenie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Sprawa niby oczywista, a niemal u każdego z nas budzi skrajne emocje. Warto zatem edukację w tym temacie wdrażać od najmłodszych lat, dlatego właśnie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie klas 1-3 rozwiązali Quiz Z Sercem w ramach projektu Czytamy z sercem. Mamy nadzieję, że raz zdobyta przez nas wiedza pozostanie z nami na dłużej.

          • Dwujęzyczny przedszkolak

          • Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak

            To innowacyjny i kompleksowy program przygotowany specjalnie dla polskich przedszkoli. To nowa metoda zapewniająca równoległe poznawanie dwóch języków poprzez wplatanie języka angielskiego do codziennych czynności dziecka w przedszkolu w sposób naturalny, np. podczas mycia zębów, rączek, ubierania się na spacer, porannej gimnastyki.