• Rekrutacja do przedszkola

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini
            informuje, że wszystkie dzieci 
            zostały przyjęte
            do przedszkola 
            na rok szkolny 2024/2025.

            W przedszkolu są jeszcze wolne miejsca, wnoski można składać
            od 6 do 17 maja 2024r.

          • Rekrutacja do klasy I

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini
            informuje, że wszystkie dzieci

            zostały zakwalifikowane do klasy I szkoły podstawowej
            na rok szkolny 2024/2025.

          • Rekrutacja do przedszkola

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebini
            informuje, że wszystkie dzieci, których wnioski zostay złożone
            do dnia 25 marca 2024r.,
            zostały zakwalifikowane do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

            W przedszkolu są jeszcze wolne miejsca, wnoski można składać
            od 6 do 17 maja 2024r.

          • Konkurs Wielkanocny

          • Wielkanoc to czas, w którym z przyjemnością wykonujemy świąteczne dekoracje i przystrajamy nasze domy. Postanowiliśmy zaprosić naszych uczniów do udziału w konkursie na dekorację, która mogłaby zachwycać oko każdego, kto przekracza drzwi naszej szkoły. Wszystkie prace wykonane zostały z sercem, a wybór tych najpiękniejszych sprawił komisji nie lada orzech do zgryzienia.Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy Wesołych Świąt.A oto wyróżnieni w konkursie:Miejsce I: Maja Marszałek, Kornelia Kania, Mikołaj Marszałek, Antonii Siwek, Mateusz SycMiejsce II: Izabela Najzer, Aleksandra Siwek, Aleksandra Kostańska, Maja Budacz, Nikola Ścieszka, Artur GardasMiejsce III: Zofia Kozieł, Julita Dyrcz, Aleksander Mołczan, Kajeta Mołczan, Krzysztof Kliś,Wyróżnienia: Maria Mierzchała, Emilia Kosider, Maja Kupczak, Patrycja Wisła, Wiktoria Siwek, Hanna Mrowiec, Maria Mrowiec, Wiwiana Jakubiec, Malwina Trała, Marco Klęka, Bartłomiej Dorczak, Adam Dorczak

          • Powitanie wiosny

          • Wraz z nadejściem wyczekiwanej wiosny postanowiliśmy dać odpocząć naszym utrudzonym tornistrom i urządziliśmy dzień bez plecaka. 21 marca to chyba najlepsza data na akcję, w której uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka.Ponadto, w tym dniu w naszej szkole unosił się niewyobrażalnie smakowity zapach gofrów. Przysmak ten samorząd uczniowski serwuje już tradycyjnie przy okazji powitania wiosny. Gofry rozchodziły się niczym świeże bułeczki, a kolejka po nie wydawała się nie mieć końca.

          • Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu wiosna w słoiku

          • Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną odbyło się wręczenie nagród za udział w rodzinnym konkursie Wiosna w słoiku.Dzieci wzięły udział w integracyjnym spotkaniu wszystkich grup przedszkolnych wysłuchały bajki Kamishibai idzie wiosna, Święta tuż tuż oraz utrwaliły sobie najważniejsze wielkanocne zwyczaje. Następnie wzięły udział w uroczystym rozdaniu nagród za prace konkursowe.

            Wyłonienie zwycięzców było niezmiernie trudne, gdyż każda praca wyła wspaniała i wymagała wiele pracy a co za tym idzie zasługiwała na nagrodę. Oto laureaci:

            MIEJSCE I 

            Jagoda, Nikola, Maja i Michał, Marlena, Emilka

            MIEJSCE II

            Maria, Amelia, Mateusz,  Anastazja 

            MIEJSCE III

            Zuzanna, Hanna, Joanna, Mikołaj, Leon 

            WYRÓŻNIENIA

            Kinga, Paulina, Wiktoria, Martyna, Natalia, Maria, Milana, Karol,   Arkadiusz, Michał, Krzysztof, Artur, Stanisław, Michalina,  Wiktoria, Jakub, Oliwia, 

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział.

          • Pierwszy dzień wiosny.

          • Przywitaliśmy wspólnie z grupą średniaków i zerówka. Pozwoliliśmy naszej Marzannie pożegnać nasze okolice i wspólnie piosenka Maszeruje wiosna przywitaliśmy wiosnę. Następnie spędziliśmy czas na zabawach na placu zabaw.W naszym wiosennym programie jest to również dzień skarpetek nie do pary. W skali ogólnopolskiej jest to dzien solidarności z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami. Codziennie uwrażliwiamy dzieci na tolerancję i empatię wobec innych, ukazując wartość człowiek niezależnie od tego czy jest taki jak my, czy też ma jakąś niepełnosprawność. Otwieramy dzieciaki na chęć pomocy innym i beztroską dziecięcą  zabawę z każdym rówieśnikiem.Skarpetki w naszej grupie były bardzo kolorowe. Przyznacie mi rację że Pani Wiosna musiała być zachwycona

          • Dzień na opak

          • Półżartem i humorem dzieciaki chciały z całą intensywnością zaciekawić wiosnę,
            aby przyszła bliżej się nam przyglądnąć.

            Takich kreacji modowych jeszcze nie mieliśmy

          • Szalony wiosenny tydzień

          • Rozpoczęliśmy szalony wiosenny tydzień.
            Każdy z nas pragnie już wiosny
            więc zaczęliśmy szalonymi zadaniami przywoływać Wiosnę.

            Poniedziałek dzień pluszaka. Każdy z przedszkolaków przyniósł ulubionego pluszowego misia, z którym spędził dzień w przedszkolu wypełniony zabawami i nauka.

          • Warsztaty teatralne

          • W czwartek 7 marca 2024r. w ramach innowacji Kim będe, gdy dorosne naszej szkole i przedszkolu odbyło się spotkanie z aktorami Krakowskiego Teatru Bajki. Wzięły w nim udział dzieci klas 1-2 oraz grupy przedszkolne.Zabrali oni dzieci na przygodę z maszyną czasu. Dzieciaki uczestniczyły w wielkim eksperymencie dwójki naukowców, którzy wynaleźli wehikuł czasu. Wraz z dziećmi poznali postaci z różnych epok:Rycerza Aciu Apsik, który zrozumiał potrzebę leczenia chorób. Jaskiniowca, który poznaje zasady kulturalnego zachowania i kodeks przedszkolaka. Super robota, który wszystko wie i smoka-  żartownisia. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne- aktorzy opowiadali o swojej pracy a dzieci uzyskaly odpowiedzi na wiele pytań.

          • Dzień pisarzy

          • marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Święto zostało ustanowione w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie. Jego celem jest obrona wolności słowa, docenienie literatury, pisarzy i ich twórczości, a także zwrócenie uwagi na przypadki cenzury i prześladowań pisarzy. W naszej szkole z tej okazji uczniowie w czasie zajęć kreatywnych poznali sylwetki autorów swoich lektur oraz ciekawostki związane z twórcami i ich dziełami. W poniedziałek w szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski ,podczas którego uczniowie klas I-III oraz IV-VI prezentowali zabawne utwory poetyckie.Najlepsi wykonawcy to:Kategoria  I-IIIMiejsce I -Wiwiana JakubiecMiejsce II -Maria PierzchałaMiejsce III -Julita DyrczWyróżnienia: Kornelia Kania i Marian ProchownikKategoria IV-VIIIMiejsce I -Izabela NajzerMiejsce II - Adam KorczakMiejsce III - Kajetan MołczanWyróżnienia: Nikola Ścieszka i Łucja Pawlus

          • Bieg Tropem Wilczym

          • 3 marca, w niedzielę, 14  uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunkami, wzięło udział w XXII edycji Biegu Tropem Wilczym,  zorganizowanego przez  Stowarzyszenie Dzieci Serc z Radziechów, przy pomocy m.in. Starostwa  Powiatowego w Żywcu i wielu lokalnych organizacji .

            Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

             Tę imprezę patriotyczno – religijną, rozpoczęto mszą  świętą w żywieckiej konkatedrze. Następnie wszyscy uczestnicy w uroczystym szyku, przeszli do żywieckiego Parku Habsburgów, gdzie znajdowały się start i meta biegu.

            O godz. 12.00  wystartowali uczestnicy, biegu głównego, wśród których byli również nasi uczniowie. Do pokonania mieli dystans 1963 metrów, przypominający rok, w którym zamordowany został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak "Lalek".

            Pół godziny później, odbył się bieg honorowy o długości 963 m, dla wszystkich  chętnych.

            Każdy z uczestników bardzo ambitnie podchodził do rywalizacji, ale tym razem, nie wynik był najważniejszy tylko to, że można było dać świadectwo patriotycznej postawy.

            Na zakończenie tego wspaniałego wydarzenia, przy pięknej pogodzie, przyznano medale każdemu z biegaczy, puchary dla zwycięzców oraz serwowano  pyszną grochówkę.

             

             

          • 21 lutego - Dniem Języka Ojczystego

          •    Język ojczysty to  poznawany i doświadczany przez człowieka język, w którym porozumiewa się z otoczeniem. Mowa ojczysta ma znaczący udział w poznawaniu świata i kształtowaniu osobowości, powodując, że człowiek utożsamia się z nią, a w dorosłym życiu zazwyczaj w niej myśli, śni, liczy. 

               W  tym dniu w każdej klasie podczas lekcji języka polskiego mówiliśmy, jak dbać o mowę ojczystą, jaką pełni funkcje, poznaliśmy jej odmiany i po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto ćwiczyć ortografię i interpunkcję.